A.GÜDENDEDE


ROBOTİK AĞRI TEKNOLOJİSİ CİHAZIMIZ ARTIK AKSARAY’DA

Aksaray haberleri, Salihler şehri gazetesi, Aksaray haber


Aksaray’ımıza sağlık alanında büyük hizmetler yapmaya devam ediyoruz. Sağlıkta diğer illerde yeni yöntem ve cihaz için giden kırık çıkıkçı için il il gezen hemşerilerimiz fiziksel sağlık sorunları için Aksaray’da klinik ortamında en ileri seviye cihaz ve yöntemlere ulaşabilmektedir. Buna ilaveten diğer illerden Aksaray’ımıza bel-boyun rahatsızlıkları başta olmak üzere farklı rahatsızlıklardan mustarip olanlar bu yeni teknolojiler için gelmektedir.

Robotik ağrı teknolojilerini Aksaray fizyoterapist olarak en hızlı şekilde kullanıma sunarken en çok merak edilen konulardan biride yan etkisi olup olmadığıdır. Bu uygulamanın hiçbir yan etkisi olmayıp etki oranı da oldukça yüksektir. Sağlık alanında teknolojik gelişimlerden fiziksel alanda nasibini alırken etki oranında iyileştirmeler artarak ilerliyor. Bizler de bu alanın takipçisi olarak yurtiçinde ve yurtdışında etkinliği kanıtlanmış memnuniyet oranı yüksek olan teknolojik cihazları şehrimize getirdik. Bizlerin en temel beklentisi verimli olabilmektir. Sonuç odaklı gidebilmektir. Sağlıklı bir yaşam için fiziksel sağlık sorunlarından korunmak gerekir. Sağlık sorunlarının en çok görülenlerinden biride bel-boyun ağrılarıdır. Bunun yanında kas ağrıları ve diğer fiziksel sorunlardan kaynaklı olarak yaşam kalitesi düşebilmektedir. En iyi tedavisinin ise hastalıktan korunmak olduğunu her zaman dile getiriyoruz.

Bölgemizdeki hava koşulları ve iş yükü gibi etkenlerinde etkisiyle insanımızın en büyük korkularından olan tutulmalar, kulunçlar ve sonrasında fıtık, kireçlenme gibi rahatsızlıklarda yapılacak yöntem ve cihaz çeşitliliği de artmaktadır. İşte böyle bir durumda öncelik bunu bilerek nesilleri yetiştirmek ve hastalıklara yakalanma oranını düşürmeye çalışmaktır. Bu olmadığı ve artık ağrılarla yüzleşmeye başlanıldığında ise tanı için gecikmeden hastaneye başvuru yapmak gerekir. Bundan sonra cerrahiye kadar olan bir süreç vardır. Sağlıkta yöntem sıralaması vardır. Rahatsızlığınızın seviyesine göre bunlar tercih edilir. Cerrahi ise mecburiyetten yapılır. 

Robotik ağrı teknolojisi ile alanında en üst teknolojiyi Aksaray’a kazandırdık. Sağlıklı bir yaşam ve ağrısız bir hayat sürmek için önceliğiniz genetik yatkınlık ve çevresel faktörlerinize göre önlemler almaktır. Ağrılar uyarı vermeye başladığında ise çok gecikmeden tedavi için gerekeni yapmaktır. 

Sağlıklı, mutlu ve ağrısız günler dileğimle…

YAZARLAR