YAZARLAR

Anahtar Kelimeler: Öğrenciyi Sınava Yetiştirdiler

Öğrenciyi Sınava Yetiştirdiler

Aksaray haberleri, Salihler şehri gazetesi, Aksaray haber

Kimliğini unutan öğrenciyi 2 dakika kala polis ekipleri sınava yetiştirdi

Aksaray’da kimliğini markete emanet bıraktığı cüzdanın içinde unutan öğrenci sınava 2 dakika kala polis ekiplerinin seferberliğiyle sınavına yetiştirildi.
Olay, Büyük Bölcek Mahallesi Kültür Park Kavşağında yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testleri (AYT) sınavına girecek Asım Akyayla (23) isimli öğrenci kimliğini markette emanet olarak bıraktığı cüzdanının içinde unutunca yoldan geçen araç sürücülerinden yardım istedi. Yardım alamayan öğrenci daha sonra yine vatandaşlardan bulduğu telefon ile 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak yardım istedi. İhbar üzerine harekete geçen Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Ekipler Amirliğinde görevli komiser yardımcısı Ahmet Ali Ekici kısa sürede öğrencinin sınava gireceği Aksaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine giderek öğrenciyi polis otosuyla yaklaşık 8 kilometre uzaklıktaki cüzdanını bıraktığı markete getirdi. Öğrencinin sınava yetişebilmesi için seferber olan polis ekipleri hızla markete geldi. Polis otosundan inen öğrenci koşarak girdiği marketten cüzdanının içinde bulunan kimliği alarak yeniden koşarak polis otosuna bindi. Ardından tekrar üniversiteye giden polis ekipleri sınava 2 dakika kala öğrenciyi yetiştirdi.

“Türk polisleriyle gurur duyuyorum”
Sınav sonrası açıklama yapan öğrenci Asım Akyayla, “Sabah çıkarken eşyalarımı bizim oradaki bakkala bırakmıştım. Buraya gelince kontrol edeyim dedim. Baktım kimliğim yok. Az bir süre kalmıştı, vaktim de yoktu. Yoldan birilerini buldum, gençlerden yardım istedim. Yardım edemeyeceklerini söylediler ve polisi aradılar sağ olsunlar, telefonları varmış. Polis aradı, geldiler beni aldılar yetiştirdiler hemen. Markete gittik. Oradan geldim sınava da yetiştim sağ olsunlar. Allah razı olsun. Mükemmel yani, gurur duyuyorum. Türk vatandaşı olmaktan Türk polisleriyle gurur duyuyorum” dedi.