YAZARLAR

Anahtar Kelimeler: Namağlup Lider

Namağlup Lider

Aksaray salihler şehri haberleri,Salihler şehri gazetesi,Aksaray Haberleri

Türkiye Bayanlar Voleybol 1. Liginde, 19’da 19 yaparak ligde namaglup liderliğini sürdüren Sultanlarımız 19. Hafta müsabakasında deplasmanda Kahramanmaraş Elbistan’ı set vermeden 0-3 mağlup ederek yoluna kayıpsız devam etti. Maçta Setler ise 1- Set 26-28, 2- Set 17-25, 3 – Set 19 -25 Kuzeyboruspor takımının üstünlüğüyle sona erdi.

Elbistan Spor Salonunda karşı karşıya gelen Kuzeyboru Spor’un Sultanları,

Sezona Sultanlar ligi parolasıyla başlayan Aksaray temsilcisi Kuzeyboru, oynadığı maçlarda gösterdiği performans dikkatleri çekmeye devam ediyor. Kuzeyboru fırtına gibi başladığı ligde, oynanan 19 maç sonunda rakiplerine karşı 57 set alırken sadece 8 set vererek önemli bir başarının da altına imza attı. Özellikle Aksaray’da oynanan müsabakalarda taraftarının da desteğini arkasına alarak başarılı bir performans sergileyen Kuzeyboru, ev sahibi olduğu 9 karşılaşmada rakiplerine sadece 3 set verdi. Kuzeyboru, göstermiş olduğu bu üstün performansı ile hem ligde rakiplerine gözdağı verirken, play-off öncesi rakiplerinin en çekindiği takımların arasına girmeyi başardı.

Son oynadığı deplasman maçında rakibi Elbistan karşısında ilk sette  başa baş bir oyun serğilyerek biraz zorlansada ilk seti 26-28 kazanırken, maçın ikinci ve üçüncü setinde rakibi karşıısnda daha rahat bir oyun serğileyerek 17-25 ve 19 -25 kazanan takım oldu.    

 Ersin  Arslan