AKSARAYDA MODERN CİHAZLAR.!

HASANDAĞI TIP MERKEZİNE İLGİ ARTIYOR.!

AKSARAY KARAÖREN KÖYÜNDE UYUŞTURUCU VE TARİHİ ESER KAÇAKÇILIĞI OPERASYONU YAPILDI.!

AKSARAY SAĞLIK İL MÜDÜRLÜĞÜNÜN MEYDANDAKİ AŞI ÇADIRINA İLGİ BÜYÜK.!

YARDIMSEVER DOKTOR.!

AKSARAYDA ÇOK DUBALI YOL VAR.!

BUĞÜN MEVLİT KANDİLİ.!

AKSARAYLI YAŞLI ADAMA ŞEFKAT ELİ.!

HAYIRSEVER İŞADAMINDAN VEFA SOSYAL MARKETE BAĞIŞ.!

ATSODAN GÜNEŞ ENERJİSİ ATAĞI.!

AKSARAYDA OLUMLU VE OLUMSUZ OLAYLAR.!

MİNARECİK MAHALLESİNDE GÖRÜNMEZ KAZA.!

BENZİNE VE MOTORİNE BU GECE YARISINDAN SONRA ZAM.!

AKSARAY LALELİ MAHALLESİNDE MİRAS PAYLAŞIMINDA DARP.!

AKSARAY SULTANHANLIDA KAZA . 5 KİŞİ YARALANDI.!

YAZARLAR

EMNİYETTEN TRAFİK DENETİMLERİNE DEVAM.!

Aksaray haberleri, Salihler şehri gazetesi, Aksaray haber

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince kentin 3 farklı noktasında halk otobüsleri ve motosikletler üzerinde denetimler devam ediyor.Şehrin trafik yoğunluğunun bulunduğu cadde ve sokaklarda polis ekiplerince kurulan denetim noktalarında durdurulan halk otobüslerinde şoföre ilk olarak yolcu sayısı sorulurken, vatandaşların trafik güvenliği açısından şoförlerin SRC belgeleri de sorgulanıyor. Pandemi kurallarının hatırlatıldığı halk otobüslerinde sürücülere maskesiz ve ayakta seyahat edecek olan yolcuları almaması yönünde uyarılar yapılıyor. Diğer yandan ise kentin trafik yoğunluğunun olduğu noktalarda motosikletler durduruluyor. İlk olarak sürücülerin kask denetimi yapılıyor. Daha sonra motosikletlerin tescil evrakları ve sürücü evrakları kontrol ediliyor. Kural ihlalinde bulunan sürücülere cezai işlem uygulanıyor. 
Aksaray’ın trafikteki en yoğun noktalarından olan Ankara Caddesinde 1 ekip görev aldı. Aksaray’ın birçok noktasına seyahat eden otobüslerin hareket ettiği nokta olan Kurşunlu Camii önünde yolcuların binişi öncesi otobüs şoförlerinden azami yolcu sayısı bilgileri alındı. Denetim esnasında şoförlerin tablet üzerinden kimlik ve ehliyet sorgulaması gerçekleştirilirken, SRC belgeleri de kontrol edildi. 40 halk otobüsünün incelendiği denetimlerde her hangi bir olumsuzlukla karşılaşılmazken, sürücüler diğer noktalar için uyarıldı. 
Trafiğin yoğun olduğu noktalarda en çok motosikletler üzerinde duruldu. Trafik yoğunluğu içerisinde kask takmayan, tescilsiz motosiklet kullanan, ters şeritte ilerlemeye çalışan ve motosikletin tesciline engel olacak değişikliklerde bulunan sürücüler durduruldu. 25 motosikletin incelendiği denetimlerde sürücülerin ilk olarak kask takıp takmadığı tespit edilirken, motosikletin tescil ve sürücülerinin evrakları kontrol edildi. Motosiklet denetimlerinde durdurulan Hasan S.’ye (21) ait motosikletin plakasının olmadığı tespit edilirken, yapılan incelemede aynı motosikletin tescil kaydının olmadığı da tespit edildi. Trafikten men edilen motosiklet çekici marifetiyle 7 Emin Deposuna gönderildi.