AKSARAYDAKİ CORONAVİRÜS SALGINI DEĞERLENDİRİLDİ.

HZ.ALİ VE ORUÇ

AKSARAYDA ASKIDA EKMEK KAMPANYASI İÇİN DAVET

AKSARAY GÜZELYURTTA CORONAVİRÜS DENETİMİ

AKSARAY TAŞPAZARDA ARANAN ŞAHIS OPERASYONLA YAKALANDI.

RAMAZAN PİDESİ FİYATLARI NE DURUMDA.

NEVŞEHİRDE TURİSTLERİN KAR SEVİNCİ

İçişleri Bakanlığından Ramazan Genelgesi

AKSARAYA A MİLLİ BAYAN HENTBOL TAKIMI GELDİ.

MİLLİ SPORCU AKSARAY KUZEYBORUYA TRANSFER OLDU.

AKSARAYLI GURBETÇİ EVİNDE ÖLÜ BULUNDU.

AKSARAYSPOR DÜZCE MAÇINDAN 3 PUAN BEKLİYOR.

GENÇ BANKACI CORONAVİRÜSDEN HAYATINI KAYBETTİ.

AKSARAY’DA KÖY YOLLARI TRAFİĞE AÇILDI

AKSARAY B.BÖLCEKTE RİSKLİ ŞAHIS YURTTA KARANTİNAYA ALINDI

YAZARLAR

Anahtar Kelimeler: ' ÖZTRAK: " ÇÖZECEK KİMSE KALMADI"

CHP'Lİ FAİK ÖZTRAK: "DERT ÇÖZECEK KİMSE KALMADI"

Aksaray haberleri, Salihler şehri gazetesi, Aksaray haber

 

 

CHP'li Öztrak: "Dert çözecek kimse kalmadı"

Veysel KILIÇ (NEVŞEHİR)
CHP’nin ekonomi kurmayları Nevşehir’de bir araya geldi. Nevşehir Ticaret ve sanayi Odası toplantı salonunda yapılan programa, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arif Parmaksız, Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı, CHP İl Başkanı Kamil Gülmez, İş insanları, STK temsilcileri, esnaflar, çiftçiler ve 9 İl’in Milletvekilleri katılım gösterdi.
Ekonomik sıkıntılar, pandemi döneminde yaşanan gelişmelerin görüşüldüğü programda konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Nevşehir’de olmaktan ve Nevşehir’in iş insanlarına hitap etmekten mutluluk duyduğumuz belirtmek isterim. Biliyorsunuz ülkemiz çok zor günlerden geçiyor. 2020 yılında başlayan pandeminin ciddi sıkıntılar yarattığını biliyoruz. Ancak 2018 yılından bu yana Türkiye sürekli patinaj yapıyor. Ekonomide, kamu yönetiminde çok büyük sıkıntılar var. Milletimiz büyük bir burhanla karşı karşıyadır" dedi.

“DERT ÇÖZECEK KİMSE KALMADI”
Dert anlatacak ve çözecek kişiler kalmadığını vurgulayan Öztrak, “Önceden daire müdürüne dert anlatınca çözerdi. Şimdi Bakanın dahi sözü geçmiyor. Cumhurbaşkanlığı denilen ucube düzen her şeyi alt üst etti.  Ülkemizde Cumhurbaşkanı tüm toplumu kucaklayan bir sistemdir. Ancak ne yazık ki bu bir açık haline geldi ve herkesi kucaklanmamaya başlanıldı. Yargıda dahi yetkisizlik ortaya çıktı" dedi. Çiftçi sorunlarına da değinen Öztrak, şimdiki rakamlarla ne çiftçilik, nede hayvancılık yapılabildiğini söyledi.
Konuşmaların ardından soru cevap kısmına geçilirken, Nevşehirli iş insanları CHP heyetine sorularını iletti. Oldukça verimli geçen toplantı sonrasında heyet, daha sonra Ürgüp’te bulunan bir Dinler Otel’de turizmciler ile buluştu.