AKSARAYDA CORONAVİRÜSDEN VEFAT EDEN ESKİ MÜDÜRÜN ADI YAŞATILACAK!

AKSARAY ORTAKÖY TAPTUK EMRE TÜRBESİ KÜLLİYE GÖRÜNÜMÜ ALACAK

EMEKLİ MAAŞLARINDA NE KADAR ARTIŞ OLACAK!

Aksaray Ereğlikapıda Yayanın Yaralandığı Kazada Araç Sürücü Darp Edildi

AKSARAYLILAR DİKKAT ! DERNEK KONGRELERİ ERTELENDİ.

AKSARAYDA KOMİSER CORONAVİRÜSDEN HAYATINI KAYBETTİ.

AKSARAY BELEDİYESİ OTOBÜS DURAKLARINI KENDİ ATÖLYESİNDE ÜRETİYOR

AKSARAY TUZ GÖLÜ ÖZEL KORUMA BÖLGESİNİN SINIRLARI DEĞİŞTİ.

AKSARAYDA GENİŞ ÇAPLI CORONAVİRÜS DENETLEMESİ YAPILDI.

AKSARAY BİLİM TEKNİK KOLEJİNDE SEMİNER

AKSARAY İL HIFZISSIHHA KURULU YENİ " CORONAVİRÜS " TEDBİRLERİ'Nİ AÇIKLADI

AKSARAYDA HIRSIZLIK ŞÜPHELİSİ 3 KİŞİ TUTUKLANDI

AKSARAY BELEDİYESİNDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA İKRAM

AKSARAYDA SEVGİ EVLERİ PROJESİNİN TEMEL KAZISI BAŞLATILDI

AKSARAY MESLEKİ EĞİTİM ESKİ MÜDÜRÜ MURAT KESKİN CORONAVİRÜS SEBEBİYLE HAYATINI KAYBETTİ.

Anahtar Kelimeler: AKSARAYSPOR TARAFTAR GRUBU İSTİYOR.

AKSARAYSPOR TARAFTAR GRUBU LOCA İSTİYOR.

Aksaray haberleri, Salihler şehri gazetesi, Aksaray haber

Aksaray Belediyespor’un fanatik taraftarları sevdaları olan Aksaray Belediyespor’un maçlarını izleyebilmek için Dağılgan Stadına loca yapılmasını istiyor.
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu (TFF) Kovid-19 pandemisi sebebiyle aylardır seyircisiz oynanan maçlarla ilgili taraftarların beklediği müjde 17 Ekim tarihinde verilmişti. TTF ilgili kurum ve kurullarla görüşerek yaptığı değerlendirme sonucunda TFF Sağlık Kurulu'nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla, lig ve kupa müsabakalarında locaların yüzde 50 kapasitesi kadar seyirci alınmasına karar verilmişti.

Bu karar ile Süper Lig, TFF 1. Lig, Misli.com 2. ve 3. Lig ile Ziraat Türkiye Kupası müsabakalarını kapsayan uygulama, 17 Ekim 2020 tarihinden itibaren başladı. Birçok kulübün locası olmadı için harekete geçerek stadlar taraftarı izleyebilmesi için çözüm bulmak için harekete geçmiş ve birçok kulüp tribünleri locaya çevirerek takımlarına hem maddi hem manevi destek olan taraftarlara maçları izlem imkânı sundu. Kovid-19 salgını nedeni ile seyircisiz oynanan maçlarda taraftar hasreti loca devri ile sona erdi.
TFF’nin bu kararının ardından yaklaşık 1 aylık süre sonrası Misli.com 3.’üncü Ligde şampiyonluk mücadelesi veren temsilcimiz Aksaray Belediyespor’un fanatik taraftarları Gençlik Spor İl Müdürlüğü yetkililerine loca yapılması için çağrı yaptı. Aksaray Belediyespor’un en büyük taraftar grubu olan 68 Gençlik grubu Dağılgan Stadına loca yapılmasını istedi.
68 Gençlik Taraftar Grubu tribün lideri Ahmet Kaya ,Dağılgan Stadı’na loca yapılması yönünde yaptığı açıklamada: Süper Lig takımlarında eksik olan localar kısa süre hazırlandı ve takımlar taraftarı ile buluştu. Kısaca bütün liglerde kulüpler taraftarı için loca yapımlarına hız verdi. En yakın örneği olarak aynı grupta yer aldığımız Düzcespor 250 kişilik loca hazır hazırlayarak Kestel maçında tribünlere taraftar aldı. Herkes stadına loca yapıyor, Aksaray’ımıza neden yapılmasın. Göreve gelmesi ile birlikte Dağılgan Stadı’nda önemli çalışmalar ile stadının görüntüsünü değiştiren Gençlik Spor Müdürümüz Aslan Yıldız’ın bu konuda da büyük bir titizlikle çalışma yapacağına inanıyoruz “şeklinde konuştu.

Eğemen