AKSARAYDAKİ CORONAVİRÜS SALGINI DEĞERLENDİRİLDİ.

HZ.ALİ VE ORUÇ

AKSARAYDA ASKIDA EKMEK KAMPANYASI İÇİN DAVET

AKSARAY GÜZELYURTTA CORONAVİRÜS DENETİMİ

AKSARAY TAŞPAZARDA ARANAN ŞAHIS OPERASYONLA YAKALANDI.

RAMAZAN PİDESİ FİYATLARI NE DURUMDA.

NEVŞEHİRDE TURİSTLERİN KAR SEVİNCİ

İçişleri Bakanlığından Ramazan Genelgesi

AKSARAYA A MİLLİ BAYAN HENTBOL TAKIMI GELDİ.

MİLLİ SPORCU AKSARAY KUZEYBORUYA TRANSFER OLDU.

AKSARAYLI GURBETÇİ EVİNDE ÖLÜ BULUNDU.

AKSARAYSPOR DÜZCE MAÇINDAN 3 PUAN BEKLİYOR.

GENÇ BANKACI CORONAVİRÜSDEN HAYATINI KAYBETTİ.

AKSARAY’DA KÖY YOLLARI TRAFİĞE AÇILDI

AKSARAY B.BÖLCEKTE RİSKLİ ŞAHIS YURTTA KARANTİNAYA ALINDI

YAZARLAR

AKSARAYLI GAZETECİ AYDAN KILIÇDAROĞLU'NA MEKTUP

Aksaray haberleri, Salihler şehri gazetesi, Aksaray haber

AKSARAYLI GAZETECİ ABDULKADİR KILIÇDAROĞLU'NA; "Ana Muhalefet görev süreniz dolmak üzere ya geriye düşüp yok olma zamanı yada zıplayıp öne geçme zamanıdır.

Aksaray CHP 'ye oy vermediği halde ikinci kez ziyaretinizi aslında kararlılığınızın bir karşılığı olarak görüyoruz.

Sizden öncede gurup halinde CHP milletvekilleri geldi vatandaşın dertleriyle dertlendiler notlarını aldılar söylediklerinde tuttular bir Aksaray Milletvekili gibi kimisi sosyal medya hesaplarından kimiside kürsüden dile getirdiler.

Aslında genel başkan olarak sizin dil ile tüm vekillerin dili aynı halkın içinde yer almaya kararlı hatta birisine sordum vekillerinizden "Mersin CHP Eski Milletvekili Fikri Sağlar başı açık Hakime nasıl güveneceğiz" diyor siz ne diyeceksiniz değimde "biz başörtü meselesinin 10 yıl önce çözülmüş sorun olduğu için o söze katılmıyoruz kişi dilediği şekilde başörtüsünü takabilir bizim başörtüsüyle hiç bir sorunumuz yok "demişti bunu taktir ettim çünki siz geçen Aksaray Muhtarlar toplantısında aynı cümlelerle benzeri cümleler sarfettiniz.

Ana Muhalefet görev süreniz dolmak üzere ya geriye düşüp yok olma zamanı yada zıplayıp öne geçme zamanıdır.

Günümüzdeki siyaset daha çok sesi çıkan hakareti kim daha fazla yaparsa o üstün diye algılanıyor. Bu yanlışı düzeltmek için eski siyasetçilerin nezaketli tartışmaları örnek alınamaz mı.

Siyaseti basın mensubu olarak bazen anlamakta zorluk çekiyoruz sürekli karşılıklı hakarete varan uslupla kutuplaşma politikası uygulanıyor özellikle Sali günü gurup toplantılarında tavan yapıyor gerilim siyaseti ACABA bu düzen kasıtlı yapılıyor olabirmi diye şüphe duyuyorum sonuçta iki parti var diğerleri figüran gibi kalıyor. Yan yana geldiğinizde çok zarif görüşmelerini var ancak mikrofon karşısında çok aşırı tartışmalarınızı izliyoruz. Bunun biraz yumuşatılması ülke menfaatine olmazmı.

Sayın Genel Başkan, Aksaraya gelip giden Milletvekillerinin estirdiği rüzgarların mutlaka yansıması olacaktır. Fakat sadece dert dinlemek yerine strateji belirleyen bir birim kurmak suretiyle her ile ayrı hatta her bölgeye farklı projeler sunulması dolaysıyla geleceğin vizyon projeleriyle oy talep edilse biz yapacağız vurgusu işlense olmazmı.

Aksaray Demir yolu istedi olmadı, hava alanı istedi oda olmadı bize zorla uzay yolu istettirdiler, oysa bizim Türkiye ölçeğinde en geri kalmış olan bölge Orta Anadolu bölgesidir. Bölgenin illerinin Topyekün kalkınması için yerelde işbirliğiyle önerilen Otabanda 4 vilayetin ortak oluşturacağı ORTAŞEHİR projesinin içini dolduracak projeleriniz olurmu merak ediyorum

Türkiye siyaseti bazen bıçak sırtı gidiyor bunu görüyoruz . Büyük bir kitleyi gözardı etmek mümkün olmuyor, HDP ile olan esnek politikanızı dikkatle izliyoruz onlarla tümden ipleri koparmaya yönelik söylemeden kaçındığınız gibi onlara çokta fazla güven duymuyorsunuz buda demek oluyor ki HDP kendi içinde yetersiz dışarıdan talimat alıyormuş gibi yansıtıyorsunuz. Aynı gruplara yönelik yaklaşma çabaları geçen seçimde ibretle tv kanalına çıkarılan mektup okuma hadisesi de gördük. Demekki o kesimden oy alabilmek her partinin ajandası da var.

CHP bu yaklaşımda hassas sınırlarını koruma kararlılığındamı.

Türkiye siyaseti dışarıdan yönetime muhtaçmıdır, yeni ABD Başkanı seçilmeden muhalefeti destekliyerek yönetim değiştireceğiz söylemleri ortadayken her Fırsatta ABD ile sıcak ilişki arayışında olan iktidar var ortada Siyaset kurumu dışa bağımsız yürütülebirmi bu konuda sizin politikanız nedir.

Türkiyenin dış politikasında şartlar değişti Suriye Irak derken Libya gibi ülkelerde yapılan girişimleri önce karşı çıkıp sonra kabullenmiş görüntünüz var tarafınızdan resmi okumakta zorlukmu var, yoksa iktidar ne yaparsa karşıt fikir olsun politikası mı var.

CHP olarak gölge kabine varmı yoksa iktidar yıkılsın gerisi kolay anlayışımı mı var zira çıkıp adayım demiyorsunuz birisini öne çıkartmıyorsunuz buda erken seçim ihtimalini ortadan kaldırıyor

Nazarınızda Her Ne kadar STK sayılmasakta cevap bekliyoruz

Yeşil Doğa Dernek Başkanı

Abdulkadir Ay (gazeteci yazar)

Aksaraywebtv