Kendini Uçakla Ankara'ya Sevk Ettirdi.!!!

AKSARAYSPOR ŞAMPİYONLUK YOLUNDA AVANTAJLI.

AKSARAY AİLE HEKİMLERİNDEN PANDEMİ VE AŞI İSYANI

FRANSADA YAŞAYAN ŞAMPİYON AKSARAY-ORTAKÖYLÜ HEMŞEHRİMİZ AFRİKA ŞAMPİYONU İLE MAÇA ÇIKIYOR"

UNİKOP’UN DÖNEM BAŞKANLIĞI NEVŞEHİR’DE

AKSARAYDA 2 KİŞİ SUÇÜSTÜ YAKALANDI.GÖZALTINA ALINDILAR.

AKSARAY JANDARMASINDAN YARDIM.

İNTERNET YASASI MECLİS GÜNDEMİNE GİRDİ.

AKSARAYLI GENÇLER DİKKAT. ADALET BAKANLIĞI BÜNYESİNE 5358 PERSONEL ALINACAK.

AKSARAY JANDARMASINDAN SÜRÜCÜLERE HIZ UYARISI

AKSARAYDA DİREKSİYON BAŞINDA RAHATSIZLANAN TIR ŞOFÖRÜ YAŞAM SAVAŞINI KAYBETTİ

BAŞKAN BAKAR "28 ŞUBATI UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ"

AKSARAYDA SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINA UYMAYAN 2 KİŞİYE 8 BİN 160 TL PARA CEZASI YAZILDI.

Kalbi Delik Bebekler Hayata Döndürülüyor

HZ.ALİ KURAN,HADİS VE FIKIHDA OTORİTE EVLİYA

YAZARLAR

Anahtar Kelimeler: AKSARAY' YABAN HAYVANLARINA YARDIM .

AKSARAY'DA YABAN HAYVANLARINA YARDIM ELİ.

Aksaray haberleri, Salihler şehri gazetesi, Aksaray haber

3 bin 268 metre yüksekliğiyle İç Anadolu bölgesinin 2. en yüksek dağı olan Hasandağı’nda zorlu kış şartlarında yabani hayvanların aç kalmaması için Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Ekipler, yabani hayvanlar için Hasandağı bölgesinde çeşitli yerlere sakatat, yonca, buğday, yeşillik gibi birçok yiyecek bıraktı. Tavşan, yılkı atları, kurt ve yabani kuşlar gibi yüzlerce hayvanın bulunduğu Hasandağı bölgesinde tüm hayvanların yiyebileceği yemler ekipler tarafından bölge bölge dağıtıldı.
Hayvanların aç kalmaması için yem bırakma çalışmalarını aralıklarla sürdürdüklerini belirten İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, “Bakanımız Sayın Doktor Bekir Pakdemirli’nin ve Sayın Valimiz Hamza Aydoğdu’nun talimatları doğrultusunda İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğümüz ile birlikte ilimizde kar yağışından sonra yaban hayatındaki hayvanların aç kalmaması için yem bırakıyoruz. Bugün Hasandağı’ndayız. Ekecik Dağı’na da bıraktık. Mütemadiyen belirli aralıklarla bırakarak yaban hayatını besliyoruz. Yaşayan her canlıya merhamet etmek gerekiyor. İnsanlığı da merhametin ayakta tuttuğunu düşündüğümüz için hem talimatlar doğrultusunda, hem de görevimiz gereği yaban hayatını şu anda besliyoruz. İnşallah bunlara da devam edeceğiz. Bıraktığımız şeyler arasında buğday var, yeşillik var, sakatat gibi birçok yem bırakıyoruz. Yaban hayatını bu şekilde besliyoruz” dedi.
Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Necati Gökçe ise Hasandağı’nda tavşan, kurt, yılkı atları ve birçok kuş türünün bulunduğunu ifade ederek, “Hasandağı’nda bulunan yabani yılkı atları olsun, tavşan olsun, kurt, kuş olsun bu tür yaban hayvanları için doğaya yem bıraktık. Mütemadiyen her hafta karın olduğu yerlerde aralıklarla Ekecik, Hasandağı’na, çeşitli yerlere yabani kuşlar, yabani hayvanlar için buğday, Pazar artığı, yonca gibi yemler bırakıyoruz. Hasandağı bölgesinde yabani tavşan, çeşitli kuş türleri, kurt, kuş, son yıllarda çoğalan yılkı atları gibi benzeri hayvanlar bulunmaktadır” diye konu