AKSARAYDAKİ CORONAVİRÜS SALGINI DEĞERLENDİRİLDİ.

HZ.ALİ VE ORUÇ

AKSARAYDA ASKIDA EKMEK KAMPANYASI İÇİN DAVET

AKSARAY GÜZELYURTTA CORONAVİRÜS DENETİMİ

AKSARAY TAŞPAZARDA ARANAN ŞAHIS OPERASYONLA YAKALANDI.

RAMAZAN PİDESİ FİYATLARI NE DURUMDA.

NEVŞEHİRDE TURİSTLERİN KAR SEVİNCİ

İçişleri Bakanlığından Ramazan Genelgesi

AKSARAYA A MİLLİ BAYAN HENTBOL TAKIMI GELDİ.

MİLLİ SPORCU AKSARAY KUZEYBORUYA TRANSFER OLDU.

AKSARAYLI GURBETÇİ EVİNDE ÖLÜ BULUNDU.

AKSARAYSPOR DÜZCE MAÇINDAN 3 PUAN BEKLİYOR.

GENÇ BANKACI CORONAVİRÜSDEN HAYATINI KAYBETTİ.

AKSARAY’DA KÖY YOLLARI TRAFİĞE AÇILDI

AKSARAY B.BÖLCEKTE RİSKLİ ŞAHIS YURTTA KARANTİNAYA ALINDI

YAZARLAR

AKSARAYDA DİN GÖREVLİLERİNE COVİD 19 BİLGİLENDİRİLMESİ YAPILDI.

Aksaray haberleri, Salihler şehri gazetesi, Aksaray haber

Din Görevlileri Covid 19 Bilgilendirme Toplantısında Bir Araya Geldi

Aksaray Valiliği öncülüğünde Aksaray genelinde görev yapan din görevlilerine Covid 19 bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya katılan Vali Hamza Aydoğdu,  İl Müftüsü Hasan Hüseyin Güller, din görevlilerine salgına karşı daha hassas davranmaları çağrısında bulundular.

Aksaray Kültür Merkezinde gerçekleşen bilgilendireme toplantısına Vali Hamza Aydoğdu, İl Müftüsü Hasan Hüseyin Güller, Aksaray genelindeki cami ve kuran kurslarında görev yapan din görevlileri katıldı. 

Toplantıda konuşan İl Müftüsü Hasan Hüseyin Güller, yaklaşık bir yıldır dünya genelinde baş gösteren Covid 19 salgını sebebiyle zorlu bir süreç ile karşı karşıya kaldıklarını ifade ederek “Salgının il sürecinde Camilerimiz bir süre toplu ibarete kapatıldı. Tüm eğitim öğretim kurumlarında olduğu gibi kuran kurslarımızdaki eğitime de ara verilmişti. Bu dönemde müftülüğümüz bünyesinde din görevlilerimiz vefa destek gruplarında aktif görev alarak halkımıza hizmet ettiler.

Camilerimizde maske, mesafe ve hijyen kurallarına bağlı kalmak şartıyla kademeli olarak ibatede açıldı ve kuran kurslarımızda ise geçen hafta itibariyle yüz yüze eğitim başladı.Pandemi süreci içerisinde olduğumuz bu dönemde tüm din görevlilerimizin sürekli olarak salgına karşı daha dikkatli olmaları çağrısında bulunduk ve bulunuyoruz” şeklinde konuştu.

Vali Hamza Aydoğdu ise Sağlık Bakanlığının haftalık yayınladığı salgın raporunda Aksaray’ın riskli bölgede yer aldığını hatırlattı ve din görevlilerine salgın karşı daha hassas olmalarını istedi. Din görevlilerin sadece din eğitimi vermekle yükümlü olmaması gerektiğini aktaran Vali Hamza Aydoğdu, geleceğimizi inşa edecek gençlerimizin her alanda kendini geliştirebilmesi için din görevlilerimize büyük görevler düştüğünü açıkladı.