AKSARAYLILARIN BEKLENTİSİ " BU YIL ŞAMPİYONLUK GELMESİ "

AKSARAY YEŞİLAY ŞUBESİ VALİ AYDOĞDUNA BİLGİ VERDİ.

Aksaray Yapı İzin İstatistiklerinde Komşularının Önünde.

AKSARAYDA YENİ SEKTÖR "SİTE YÖNETİMİ"

AKSARAY MEHMET AKİF ERSOY MAHALLESİNDE İKİ OTOMOBİL ÇARPIŞTI: 6 YARALI

CHP'Lİ FAİK ÖZTRAK: "DERT ÇÖZECEK KİMSE KALMADI"

ALO 153 ÇAĞRI MERKEZİ DEVREDE

İYİ PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AKSARAY'A GELDİ.

AKSARAY MEMURSEN KADIN KOMİSYONUNDAN AÇIKLAMA

AKSARAY VALİSİ HAMZA AYDOĞDUDAN VATANDAŞLARA TAVSİYE

AKSARAYDA KAÇAK SİGARA İMAL EDERKEN SUÇÜSTÜ YAKALANDILAR

AKSARAYLI ÇİFTÇİLERİN UMUDU YAĞMURLARDA.

AKSARAYDA FELÇLİ HASTA ÜZERİNDEN YAPILAN ELEŞTİRELERE VALİLİK AÇIKLAMASI.

AKSARAYLI GAZETECİDEN KİBİR AÇIKLAMASI

BAŞKAN ÖZGÜR KALKANDAN ESNAFLARI İLGİLENDİREN AÇIKLAMA

YAZARLAR

AKSARAY'DA CORONAVİRÜS AŞISI HUZUR EVİ SAKİNLERİNE VURULDU

Aksaray haberleri, Salihler şehri gazetesi, Aksaray haber

Aksaray'da virüs aşısı sağlık çalışanlarından sonra huzur evi sakinlerine de vuruldu

Çin’den getirilen ve tüm yurda olduğu gibi Aksaray’a da gönderilen Korona Virüs (Covid-19) Sinovac aşıları sağlık çalışanlarının ardından bugün de huzurevi sakinlerini vuruldu.
Tüm dünyayı tehdit eden ve milyonlarca insanın ölümüne neden olan Korona Virüs için Çin’den tüm yurda gönderilen aşılar Aksaray’a da ulaştı. İlk olarak sağlık çalışanları aşılanırken, bugün huzurevinde kalan yaşlılarda aşılandı. Yaşlılar bir bir aşılanırken, İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Kerim Yeşildağ, aşılama çalışmalarının hızla devam edeceğini söyledi. Yeşildağ, “Perşembe günü bakanımızın belirlediği öncelikli riskli guruplara göre sağlık çalışanlarımızı aşılamaya başladık. Yine Sağlık Bakanımızın talimatı ile dün akşam yapılan video konferansta huzurevleri, engelli bakın evleri, rehabilitasyon merkezlerindeki vatandaşlarımızı aşılama programına başladık. Bugün de buraya ekiplerimizle beraber geldik ve aşı programını uyguladık. Buradaki vatandaşlarımız öncelikli risk gurupları olduğu içi buradan başlaması bizim içi çok büyük önem arz ediyor. İl genelinde yaklaşık bine yakın personelimizle beraber huzurevi, rehabilitasyon merkezi ve bakın evlerimizde çalışanlarımızla aşılanmalarına peyderpey başladık. Öncelikle buradan başladık ve aşılama çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
Aşı vurulan 85 yaşındaki İsmail Kılıç ise, “Allah razı olsun cümlemize. Ne demiş aşığın biri biliyor musun? Şehitler ölmez, bu vatan bölünmez. Aslan yatağı boş kalmaz. Yaşasın Türk Milleti, var olsun başkanlarımız. Var olsun askerlerimiz. Allah razı olsun, uzun ömür versin kurban olduğum Allah” diyerek teşekkür etti.