AKSARAYDA BAŞARILI OKUL

Aksaray Haber,Salihler şehri gazetesi,Aksaray Haberleri

Aksarayda 3-4-5  Haziranda düzenlenen bilim fuarı vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Bir çok firmanın katıldığı fuarda Aksaray şehit yavuz çoban mesleki ve teknik anadolu lisesi ön plana çıkarak daha çok ziyaretçi çekti.Aksaray şehit Yavuz Çoban mesleki ve teknik anadolu lisesi ,yapmış olduğu başarılı çalışmalarla Aksaray iş gücü piyasasına katmadeğer sağlıyor.Aksaray ın en büyük okulu olarak dikkat çeken okul ,aynı zamanda mobilya dekorasyon ve Metal bölümlerinde yapılan döner sermaye çalışmalarıyla Aksaray ve ilçelerinin ihtiyacını karşıladığı gibi özel siparişlerlede kurumlara hizmet sunuyor.

Fuar hakkında bilgi veren okul müdürü Raif  Yalçın şunları söyledi.

Mercedes Benz Türk ve protokol okulu Şehlt Yavuz Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortak stantta teknoloji ve donanım ürünlerini sergilemekteler. Aksaray Bilim Festivali şenliğinde ortak alamda buluşan Mercedes Benz Türk ve Şehlt Yavuz Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi son teknoloji kamyon ve kamyon alt ürünlerini sergilerdiler. Fuarda kamyon , motor eğitim seti, aks , kaynak ve boya simülatörü gibi endüstri 4.0 kapsamındaki teknolojik ürünleri tanıtıldı. Katılımcılar yeni kamyon ve Sanal gerçeklik teknolojileri ile tanıştı. Bu etkinlik sayesinde Aksaray halkına Diğer Alanlardada teknolojiyi tanıtmak Şehit Yavuz Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin en büyük özelliği olarak Eğitimde ilkleri yaşatarak öğrencilerine öğretmenlerine Eğitim Camiasına gurur yaşatmaktadır.

Döner sermaye Fiyatlarınında uygun olduğu okul proje okulları arasında da bulunuyor.Her yıl düzenli olarak Tübitak bilim fuarıda yapılan yerde ,başta mecedes benz olmak üzere sanayinin ve özel sektörün istediği nitelikli eleman yetiştirmesiylede Aksarayın önemli okulları arasında bulunuyor.

Aksaray Şehit yavuz çoban mesleki ve teknik anadolu lisesi devletten aldığı proje desteği ile kendi atölyelerini modern cihazlarla donattı.Özellikle okul müdürü Raif Yalçın döneminde önemli bir başarıya imza atan okul ,genel olarak bulundurduğu cihazlarla örnek oluyor.Ülkemizdeki bir çok meslek yüksekokulunda bile olmayan cihazlar,hem ilimize ,hemde bölgemize ve ülkemize faydalı bireyler yetiştirmek ve kalifiye eleman açığını azaltmak açısından önem kazanmaktadır.Fren test cihazından,en modern lifte kadar, boya atölyesinden ,eksoz emisyon cihazlarına kadar modern bir hale gelen okuldan yetişen öğrenciler ,Mercedes Benz başta olmak üzere ,ilimizin ara eleman boşluğunu doldurmakta ve değişik servislerde çalışmalarla birlikte isterse kendilerine ait işyerlerini açabilmektedir.Bu bağlamda mezun öğrencilere ayrıca iş yeri açma belgesi ile Europass belgeside verilmektedir.Türkiyedeki 100 ü aşkın proje okulu arasında olan okulu ,mercedes benz firmasıyla beraber , Türkiye odalar ve borsalar birliği ile devletin ortaklaşa projesi kapsamında destekleniyor. Okulda 2000 e yakın öğrenci bulunuyor ve 8 adet bölüm mevcut.Okulun ayrıca açık liseside mevcut ve okulu yarım bırakanlar,ortaokul mezunları ve lise mezunlarıda açık lisenin imkanlarından faydalanabiliyorlar.Bizlerde kendilerine başarılar diliyoruz.

 

Habip KoçAnahtar Kelimeler: AKSARAYDA BAŞARILI

HEKİMLER ACİL İŞLEMLER DIŞINDA İŞ BIRAKTI.!

HEKİMLER BİRLİĞİ BAŞKANI KÜRŞAT ÖZKÖKTEN HAYATINI KAYBEDEN MESAİ ARKADAŞLARI AÇIKLAMASI.!

HELVADEREDE İÇİN EN UYGUN ADAY ARİF BAŞKAN!

HELVADERE EMİN ELLERDE .!

HELVADEREDE SEVİLEN BAŞKAN!

HELVADEREDE YETENEKLİ FEN İŞLERİ MÜDÜRÜ

AKSARAYDA EFSANE TAŞIMACILIK UYGUN FİYATLARIYLA GÖZ DOLDURUYOR.!

AKSARAY 'DA BİR İLK.BÜYÜK BAŞARI.!

BAŞARILI OKULA HİBE!

BAŞARILI ÖĞRENCİLER AKSARAY'A KATMADEĞER SAĞLAMAK İSTİYORLAR!

“ MEVSİMSEL GEÇİŞLERDE SOĞUK ALGINLIĞINA DİKKAT EDİLMELİ.”

AKSARAYDA BAŞARILI OKUL

AKSARAY ŞEHİT VE GAZİLER DERNEĞİ OLAĞAN SEÇİMİNİ YAPTI

AKSARAYDA BİLİM FUARINDA ŞEHİT YAVUZ ÇOBAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖN PLANA ÇIKTI.!

56 YIL AKSARAY’IN AYAKLARINA PRANGA VURULAN GÜN “1 HAZİRAN”

YAZARLAR