Kendini Uçakla Ankara'ya Sevk Ettirdi.!!!

AKSARAYSPOR ŞAMPİYONLUK YOLUNDA AVANTAJLI.

AKSARAY AİLE HEKİMLERİNDEN PANDEMİ VE AŞI İSYANI

FRANSADA YAŞAYAN ŞAMPİYON AKSARAY-ORTAKÖYLÜ HEMŞEHRİMİZ AFRİKA ŞAMPİYONU İLE MAÇA ÇIKIYOR"

UNİKOP’UN DÖNEM BAŞKANLIĞI NEVŞEHİR’DE

AKSARAYDA 2 KİŞİ SUÇÜSTÜ YAKALANDI.GÖZALTINA ALINDILAR.

AKSARAY JANDARMASINDAN YARDIM.

İNTERNET YASASI MECLİS GÜNDEMİNE GİRDİ.

AKSARAYLI GENÇLER DİKKAT. ADALET BAKANLIĞI BÜNYESİNE 5358 PERSONEL ALINACAK.

AKSARAY JANDARMASINDAN SÜRÜCÜLERE HIZ UYARISI

AKSARAYDA DİREKSİYON BAŞINDA RAHATSIZLANAN TIR ŞOFÖRÜ YAŞAM SAVAŞINI KAYBETTİ

BAŞKAN BAKAR "28 ŞUBATI UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ"

AKSARAYDA SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINA UYMAYAN 2 KİŞİYE 8 BİN 160 TL PARA CEZASI YAZILDI.

Kalbi Delik Bebekler Hayata Döndürülüyor

HZ.ALİ KURAN,HADİS VE FIKIHDA OTORİTE EVLİYA

YAZARLAR

Anahtar Kelimeler: AKSARAYA MÜJDE.

AKSARAYA DSİ DEN MÜJDE.

Aksaray haberleri, Salihler şehri gazetesi, Aksaray haber

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı  tarafından  vadedilen "Artık Musluktan Menba Kalitesinde Su Akacak"  diyerek DSİ ile yapılan protokolün üzerinden tam 4 yıl geçti proje 2 Belediye Başkanı gördü ancak bir türlü bitirilemeyen arıtma tesislerinde yapılması planlanan 6 adet sondaj kuyularına 4 tanesi nihayet tamamlanmak üzere diğer ikisinin tamamlanması halinde Tam olarak kaliteli suya kavuşacağız.

AKSARAY'ı  içme suyuna kavuşturacak olan 110 milyonluk dev projenin ilk etabı olan arıtma tasisleri için  imzalar 2017 yılında atılmıştı  ancak geçen yıl belirli bir safhadan sonra müteahhit işi bırakarak Projeyi  riske sokmuştu.

Yılan hikayesine dönen proje bir anda durdu olanca yatırım heba edilecekti . Daha sonra yapılan çalışmaların ardından  umutlar yeniden yeşerdi

Bugün DSİ Tarafından sevindiren  açıklama geldi,  Bir hafta 10 gun icinde performans testleri başlayacak mart ayı başlarında ise Arıtma tesisleri devreye sokulacak denildi.

Açıklamada  şunlara yer verildi.; Aksaray İçme Suyu 1. Kısım İsale Hattı İnşaatı ‘’ işi , Bakanlık Olur’u ile fesh edilerek, tasviye edilmiştir. İsale hattı işi kapsamında olup henüz tamamlanmayan ancak arıtma tesisinin işletmeye alınabilmesi için yapılması gereken minimum imalatlar "BETAŞ Beton ve Prefabrike Yapı Eleman San.Tic. A.Ş." yüklenimindeki "Aksaray İçmesuyu Arıtma Tesisi" işine ait sözleşme kapsamına alınarak yaptırılması, Genel Müdürlüğümüzce uygun görülmüş, gerekli talimatlar verilmiş ve firma tarafından yapılması gereken imalatlar yapilmaktadir. 2021 Mart ayı içerisinde performans testlerine başlanarak sistemin işletmeye alınması planlanmaktadır." Denildi.

Arıtma tesisinden 6 adet yapılması gereken sondaj kuyusundan 4 tanesinin Bağlı'da  faaliyete geçmesiyle hissedilir oranda kalite beklenirken Yıl içinde yapılacak yeni ihale ile son iki sontaj kuyusununda  tamamlanmasıyla tam içilecek Menba suyuna kavuşacağız.Mamasın barajının ömrünün dolmasına yakın yapılan bu çalışmalar içme suyunda Aksaray' ın uzun bir geleceğini garantiye almış olacak.

Aksaraywebtv