AKSARAYDA MODERN CİHAZLAR.!

HASANDAĞI TIP MERKEZİNE İLGİ ARTIYOR.!

AKSARAY KARAÖREN KÖYÜNDE UYUŞTURUCU VE TARİHİ ESER KAÇAKÇILIĞI OPERASYONU YAPILDI.!

AKSARAY SAĞLIK İL MÜDÜRLÜĞÜNÜN MEYDANDAKİ AŞI ÇADIRINA İLGİ BÜYÜK.!

YARDIMSEVER DOKTOR.!

AKSARAYDA ÇOK DUBALI YOL VAR.!

BUĞÜN MEVLİT KANDİLİ.!

AKSARAYLI YAŞLI ADAMA ŞEFKAT ELİ.!

HAYIRSEVER İŞADAMINDAN VEFA SOSYAL MARKETE BAĞIŞ.!

ATSODAN GÜNEŞ ENERJİSİ ATAĞI.!

AKSARAYDA OLUMLU VE OLUMSUZ OLAYLAR.!

MİNARECİK MAHALLESİNDE GÖRÜNMEZ KAZA.!

BENZİNE VE MOTORİNE BU GECE YARISINDAN SONRA ZAM.!

AKSARAY LALELİ MAHALLESİNDE MİRAS PAYLAŞIMINDA DARP.!

AKSARAY SULTANHANLIDA KAZA . 5 KİŞİ YARALANDI.!

YAZARLAR

AKSARAY VE ÜLKEMİZDE 1.SINIFLAR VE ANAOKULLARI AÇILDI

Aksaray haberleri, Salihler şehri gazetesi, Aksaray haber

Aksaray Merkezinde de bulunan Cumhuriyet İlkokulundaki eğitim sezonu açılış  programında bir açıklama yapan Vali Hamza Aydoğdu, “7 ay aradan sonra pandemi sürecinin de  devam ettiği ortamda  okulların açıldığı ilk günümüzde  samimi olarak söylemem gerekirse en az bizde Öğrencilerimiz kadar heyecanlıyız. Çünkü eğitim ne kadar uzaktan olursa olsun yüz yüze eğitimin yerini tutmaz. Onun için bugün Cumhuriyet İlkokulunda yeni eğitim öğretim yılının açılışını yapıyoruz ,  Birde Aksaray olarak  ilk kez bir uygulama başlatacağız. Aksaray Valiliği olarak bugün öğretmenlerimize önlük hediye ediyoruz. Öğretmenlerimiz istediği kıyafetle okula gelsinler. Ama derse girerken bu önlükleri giysinler, çıkarken de önlüklerini çıkarsınlar.

 Bunun sebebi de şu, bir farkındalık oluşturalım istedik. Belki Aksaray’dan tüm ülkede kullanılabilecek bir model olur’’ dedi

İlk dersi veren Vali Aydoğdu burada yaptığı açıklamada, “Bugün İlk dersimizin konusu tabi ki sevgi. Biliyorsunuz arkadaşlar kainatın yaratılış sebebi sevgidir. Sevgi olmadan toplum olarak, millet olarak bir arada yaşamamız mümkün değildir. Bugün bu okulumuzda 1. sınıf çocuklarına bu duyguyu biraz olsun yansıtabilmenin ümidi ile ilk dersimizi verdik. Dolaysıyla Bütün öğretmenlerimize, öğrencilerimize sevgi dolu bir eğitim ve öğretim yılı diliyorum”diyerek öğrencilere hediyeler verdi , öğretmenlere de önlüklerini hediye etti.