AKSARAY ŞEHİT VE GAZİLER DERNEĞİ OLAĞAN SEÇİMİNİ YAPTI

Aksaray Haber,Salihler şehri gazetesi,Aksaray Haberleri


Türkiye harp malülü Gaziler Şehit dul ve yetimleri Derneği Aksaray Şube Başkanı Gazi Dede Mehmet AKBULUT seçildi
Türkiye harp malülü Gaziler Şehit dul ve yetimleri Derneği Aksaray Şube olarak 85 üyeye ulaşan  dernek ilk seçimini yaptı .
 Şehit Yavuz Çoban konferans salonunda yapılan genel kurulda Genel Başkan Mustafa ışık ‘ın katılarak onurlandırdığı ilk  seçimde 58 üyenin oy kullandığı tek iste şu şekilde oldu
 Başkan Dede Mehmet AKBULUT 
Yönetim kurulu üyelerimiz 
Osman GÖKKAYA 
İzzet Söyler 
Asım YİĞİT 
Sadi ŞİŞMAN 
Sezer Muammer Karacaer  yönetime girdiler
Gazi Dede Muhammet Akbulut açıklamasında şunları belirtti 
‘’Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri derneği Aksaray şubesi olarak  çıktığımız kutlu yolda, Genel Başkanımız Sayın Mustafa IŞIK ve yönetim kurulu üyelerinin katılımları ile ilk genel kurulumuzu tamamladık. Camiamıza hayırlı olması dileğiyle destek olan katılan tüm Şehit ailelerimize ve Gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz’’

DERNEK 107. YILLIK BÜYÜK BİR ÇINAR'DIR...

26 Ağustos 1915 tarihinde, Birinci Dünya savaşı sonunda Çanakkale ve diğer savaş bölgelerinden İstanbul’a gelip ihtiyaçlarını karşılayamayan ve memleketlerine dönemeyen yaralı askerlerin memleketlerine dönmelerinin sağlanması, eksik uzuvlarının yerine tahtadan yapılma protezlerin taktırılması, giydirilmeleri ve harçlıklarının sağlanması amacı ile Harbiye Nazırı Enver Paşanın talimatları ile İstanbul Merkez Kumandanı Miralay Cevdet bey ve on bir arkadaşı tarafından Malul ini Uzata Muavenet Hayeti ismi ile kurulmuştur.

Zaman içerisinde derneğimiz dışında birçok Malul Gazi ve Şehit Dul ve Yetimleri dernekleri kurulmuş ve bir nevi dernek enflasyonu ortaya çıkmıştır.

Aynı amaç uğruna faaliyet gösteren bu derneklerin 18 Haziran 1983 gün ve 18081 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2847 Sayılı Kanunla Kamu yararına çalışan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği adı altında birleşmeleri hüküm altına alınmıştır.

Böylelikle Derneğimiz 2847 Sayılı Kanunla Kurulu bir dernek olarak 1984 yılından bu tarihe çalışmalarını sürdürmektedir.

Derneğimiz Şehit Ailelerimize ve Gazilerimize hizmet vermeye aktif bir şekilde faaliyetlerine devam etmektedir.

Şubemizin kurulduğu günden bu güne Faaliyetlerimizi ve üyelerimizi destekleyen tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarına, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşlarına, Ulusal ve Yerel Basın kuruluşlarına ve Vatandaşlarımıza Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Aksaray Şube Başkanlığı olarak teşekkür ediyoruz.

Bu vesile ile de Anadolu Selçuklu Devletini Baş Komutanı Alparslan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları İle Bütün Şehitlerimizi, hayatlarını kaybeden Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Malül Gazi Dede Mehmet AKBULUT 
Türkiye Harp Malûlü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Aksaray Şube BaşkanıHEKİMLER ACİL İŞLEMLER DIŞINDA İŞ BIRAKTI.!

HEKİMLER BİRLİĞİ BAŞKANI KÜRŞAT ÖZKÖKTEN HAYATINI KAYBEDEN MESAİ ARKADAŞLARI AÇIKLAMASI.!

HELVADEREDE İÇİN EN UYGUN ADAY ARİF BAŞKAN!

HELVADERE EMİN ELLERDE .!

HELVADEREDE SEVİLEN BAŞKAN!

HELVADEREDE YETENEKLİ FEN İŞLERİ MÜDÜRÜ

AKSARAYDA EFSANE TAŞIMACILIK UYGUN FİYATLARIYLA GÖZ DOLDURUYOR.!

AKSARAY 'DA BİR İLK.BÜYÜK BAŞARI.!

BAŞARILI OKULA HİBE!

BAŞARILI ÖĞRENCİLER AKSARAY'A KATMADEĞER SAĞLAMAK İSTİYORLAR!

“ MEVSİMSEL GEÇİŞLERDE SOĞUK ALGINLIĞINA DİKKAT EDİLMELİ.”

AKSARAYDA BAŞARILI OKUL

AKSARAY ŞEHİT VE GAZİLER DERNEĞİ OLAĞAN SEÇİMİNİ YAPTI

AKSARAYDA BİLİM FUARINDA ŞEHİT YAVUZ ÇOBAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖN PLANA ÇIKTI.!

56 YIL AKSARAY’IN AYAKLARINA PRANGA VURULAN GÜN “1 HAZİRAN”

YAZARLAR